Rubrika Aktuality

3. soustředění SCM a TSM

Category: Aktuality

3. tenisové soustředění SCM a TSM při VČTS v roce 2014
Špindlerův Mlýn 10. – 12. 10. 2014

 

Od pátku do neděle proběhlo kondiční a tenisové soustředění  SCM a TSM při VČTS. Prostředí  penzionu Medvědí bouda poskytlo 10 sportovcům i trenérům příjemný pobyt.

Mladí sportovci  měli pro svoji přípravu k dispozici luxusní zázemí  Vojenské zotavovny Bedřichov. Absolvovali zde přípravu v tělocvičně jak v sobotu,  tak v neděli. Každý den byl tréninkový cyklus zakončen ve vířivkách a aquaparku .

Šéftrenérem soustředění byl pan Jaroslav Vratislav, trenéry Petr Makrlík jun. a Denisa Jezdinská.

Vedoucím soustředění byl  Ing.Petr Makrlík.

Celý článek

2. soustředění SCM a TSM

Category: Aktuality

2. tenisové soustředění SCM a TSM při VČTS v roce 2014
18. – 20. 4. 2014

 

Za účasti 11 dětí proběhlo druhé kondiční a tenisové soustředění VČTS. Šéftrenérem byl pan Jaroslav Vratislav, trenéři: Aleš Krupička a Denisa Jezdinská. Vedoucím soustředění byl viceprezident pro sportovní činnost Ing. Petr Makrlík.

Celý článek

1. soustředění SCM a TSM

Category: Aktuality

I. kondiční a tenisové soustředění SCM a TSM při VČTS v roce 2014
Pardubice – Špindlerův Mlýn
22. – 23. 3. 2014

 

Za účasti 30 nadějných tenistů ve věku 7-20 let proběhlo první kondiční a tenisové soustředění VČTS. Soustředění bylo zahájeno v tenisové hale 1. Východočeské Tenisové a na badmintonových kurtech sportovního areálu Polabiny. Mladí tenisté měli k dispozici 3 antukové dvorce a 6 badmintonových dvorců. Po dobrém obědě, poprvé v novém komplexu zázemí klubu, absolvovali mladí sportovci kondiční přípravu na atletickém oválu. Následoval přesun autobusem do Špindlerova Mlýna. V luxusně vybaveném hotelu Vojenská zotavovna Špindlerův Mlýn absolvovali účastníci soustředění náročný kondiční program: horskou túru, přípravu v tělocvičně a posilovně. K regeneraci posloužil aquapark přímo v hotelu. Soustředění bylo zabezpečeno nejlepšími trenéry východočeské oblasti společně s nejlepšími hráči, kteří předvedli ukázku ligového tenisu. Šéftrenérem byl pan Jaroslav Vratislav, zástupcem šéftrenéra pan Adam Javůrek DiS. Na tréninku se podílel i 26násobný krajský přeborník a loňský dvojnásobný akademický vicemistr ČR, Petr Makrlík ml. Kondiční přípravu vedla Denisa Jezdinská. Tenisový trénink v Pardubicích vedl i trojnásobný mistr světa veteránů, trenér 1. třídy, Mgr. Radovan Čížek. Vedoucím soustředění byl staro-nově zvolený viceprezident pro sportovní činnost Ing. Petr Makrlík.

 

Celý článek

Informace pro kluby

Category: Aktuality

informace_pro_kluby_2014-2

Celý článek

4. soustředění SCM a TSM

Category: Aktuality

4. kondiční a tenisové soustředění SCM a TSM při VČTS

29.-30.11.2013, Pardubice

 

Za účasti 15 tenisových nadějí se uskutečnilo poslední plánované soustředění VČTS pro rok 2013.

Pod taktovkou šéftrenéra p. Jaroslava Vratislava a trenérů Petra Makrlíka a Aleše Krupičky měli tenisté připravený kvalitní program i s rehabilitací v aquaparku Pardubice.

Svými zkušenostmi přispěl i letošní mistr světa veteránů Mgr. Radek Čížek a zkušený trenér a aktivní hráč Pavel Golán.

Vedoucím soustředění byl viceprezident pro sportovní činnost Ing. Petr Makrlík

Celý článek

3. soustředění SCM a TSM

Category: Aktuality

3. kondiční a tenisové soustředění SCM a TSM při VČTS

4.-6.10.2013, Pardubice-Špindlerův Mlýn

 

Za účasti 25 tenistů proběhlo 3. tenisové a kondiční soustředění sportovního centra mládeže a tréninkového střediska mládeže při Východočeském tenisovém svazu.

Hráči začínali v pátek na antukových dvorcích I.Východočeské Tenisové (dříve TCV Pardubice o. s.) a  5-ti badmintonových krytých dvorců TCV s.r,o. Po výborném obědě následovaly fyzické testy-60m,1km,hod medicinbalem,skok z místa na tartanovém oválu v Pardubicích.

 

Následoval přejezd do Svatého Petra , kde byla celá výprava ubytována v hotelu Panorama.

Sobotní a nedělní program byl velice náročný , ale díky nádhernému počasí se sportovcům otevřel pohled na podzimní Krkonoše.

Sportovci absolvovali vyšlap do 1.450m a využili tělocvičen a aqparku ve vojenské zotavovně Bedřichov. V neděli část skupiny navštívila vyhlášenou cukrárnu ve Špindlerově Mlýně a část skupiny, převážně těch mladších sportovců se svezla na bobové dráze.

Šéftrenérem soustředění byl pan Jaroslav Vratislav (ve Slovinsku dříve trénoval K.Srebotnik)

Trenérský tým byl ve složení Adam Javůrek DiS,Petr Makrlík ,Andrea Procházková a kondiční trenérka Denisa Kreuzmanová.

Vedoucím soustředění byl viceprezident VČTS pro sportovní činnost Ing.Petr Makrlík.

Soustředění bylo finančně podpořeno Krajem Královehradeckým i Krajem Pardubickým.

Největším oceněním pro trenérský tým byly rozzářené oči malých  mladých sportovců.

Celý článek

2. soustředění SCM a TSM

Category: Aktuality

2. soustředění SCM a TSM při VČTS proběhlo ve dnech 12.-13.4.2013

Za účasti 23 hráčů proběhlo tenisové soustředění ve sportovním areálu Polabiny Pardubice.

Soustředění vedl šéftrenér SCM a TSM při VČTS pan Jaroslav Vratislav a trenéři Petr Makrlík a Aleš Krupička.Na závěr soustředění proběhala ukázka tréninku extraligových a ligových hráčů.

Vyvrcholením byla účast Ing.Jana Kodeše wimbledonského vítěze , dvojnásobného vítěze Roland garo a držitele ceny fer plai za rok 20132 na soustředění i na následném předávání cen nejůspěšnějším hráčům východočeského kraje v eletní kategorii dospělých.

Na vyhlášení byla přítomna i televize V1 .(www.vctv.cz archiv 14.4.2013) Rozzářené oči 70 ti mladých tenistů a jejich rodičů, při besedě s tenisovým velikánem i následné autogramiádě byly dostatečnou odměnou pro organizátory.

13.4. 2013 Vyhlášení nejlepších tenistů Východočeského kraje v elitní kategorii mužů a mimořádná ocenění.

V rytířském sále na Kunětické hoře proběhlo v sobotu 13.4.2013 slavnostní vyhlášení nejlepších tenistů. Přítomnost tenisové legendy ing. Jana Kodeše dodal celému ceremoniálu patřičný náboj.

Celý článek

1. soustředění SCM a TSM

Category: Aktuality

1. soustředění  SCM a TSM při VČTS

V pátek 22.3 až v neděli 24.3.2013 proběhlo 1.soustředění mladých tenistů našeho kraje v souladu s ročním plánem činnosti VČTS.

O kvalitu tréninkového procesu se staral šéftrenér VČTS pan Jaroslav Vratislav a trenéři Adam Javůrek Dis a Petr Makrlík jun. Od soboty byl trenérský tým posílen o Bc. Lucií Makrlíkovou . Soustředění se zúčastnilo 15 hráčů.

Vedoucí soustředění byl Ing.Petr Makrlík viceprezident VČTS pro sport a člen VV VČTS pan Jiří Vopařil statutární zástupce Slovanu Moravská Třebová.

Mladí sportovci nejdříve začali tenisovou přípravou na třech antukových dvorcích a pěti badbintonových dvorcích sportovního centra Polabiny.

Po dobrém obědě ve vyhlášené restauraci Hradišťanka  následoval přesun do Vojenské zotavovny Bedřichov ve Špindlerově Mlýně.

Zde po 90.min kondiční přípravě mladí tenisté navštívili nově zrekonstuovaný aqupark,

Ubytování a strava byla připravena v nadmořské výšce 1440m na Malém Šišáku.

V sobotu a v neděli mladí tenisté absolvovali kondiční přípravu jak v tělocvičně, horské túře

tak i na běžkách.

Sobotní večeře proběhla společně z členy VV a DR VČTS. Svoji výbornou fyzickou kondici předvedl prezident svazu Ing.Jiří Kadaník i členové dozorčí rady Ing. Zdenek Janovský místostarosta Chotěboře a především p. Miroslav Vlasák starosta Žacléře.

Nejlepší výkon předvedl trenér Adam Javůrek, který musel více jak dvě hodiny vyhrabávat auto.

Soustředění proběhlo za nádherného slunečného počasí při teplotě – 8 °C. Největší odměnou pro trenéry byly rozzářené oči mladých sportovců.

Soustředění proběhlo za finanční podpory Kraje Pardubického.
Celý článek

Závažné informace

Category: Aktuality

Celý článek

Informace pro kluby VČTS

Category: Aktuality

Informace pro kluby sdružené ve VČTS o.s.

Stav členské základny k 31.12. 2012 – 77 klubů a právnických osob

Registrační poplatek pro rok 2013 je 600 Kč. Kluby, které zaplatí registrační poplatek nejpozději do 28.2.2013 obdrží 20 ks tenisových míčů.

Pozor, účet pro zaslání registračního poplatku je nově  107-3124390227/100

Variabilní symbol – uveďte identifikační číslo klubu  50xxx

Vzhledem k tomu, že některé kluby, které poslaly v souladu se Stanovami ČTS registrační poplatek na příslušný oblastní tenisový svaz, tedy na náš VČTS, byly perzekuovány a bylo jim bráněno v řádné činnosti a upírána práva řádného člena ČTS (organizace turnajů, přihlášení družstev) ze strany uměle vytvořeného VčOTS, doporučujeme klubům zaslat i 1000,- Kč na ČTS nebo na uměle vytvořený subjekt VčOTS. Tyto neoprávněné a vynucené registrační poplatky budou opět vymáhány soudně.

Doporučujeme klubům soustavně vznášet dotazy na vedení ČTS ohledně rozpočtu, hospodaření a hlavně použití  poplatků od klubů a hráčů, které se nehorázně zvedly.

Upozorňujeme kluby, že za hospodaření ČTS je dle Stanov zodpovědná celá členská základna a vedení ČTS je vázáno vlastními Stanovami sdělit informace o hospodaření do 30 dnů.

      Soustředění SCM a TSM při VČTS sezóna 2013

              1.   22.3-24.3. 2013    Špindlerův Mlýn

     2.  12.4.-13.4.2013     Pardubice

                   3.   27.9-28.9. 2013    Moravská Třebová

     4.   26.10-27.10.2013 Pardubice

Kluby sdružené ve VČTS mohou prostřednictvím šéftrenéra střediska p. Jaroslava Vratislava navrhnout zařazení talentovaných i pracovitých hráčů na soustředění.

Ing. Jiří Kadaník

Prezident VČTS
Celý článek